rss
twitter

XIV ŚWIĘTOKRZYSKIE ŚWIĘTO PSZCZOŁY BAŁTÓW 20-22 SIERPNIA 2021

0

XIV Świętokrzyskie Święto Pszczoły

20-22 sierpnia 2021 roku zapraszamy na XIV Świętokrzyskie Święto Pszczoły, które tradycyjnie odbędzie się w niepowtarzalnym klimacie Bałtowskiego Przełomu Kamiennej.

Zamierzamy kontynuować to, co dotychczas było najlepsze oraz rozwijać wydarzenie o nowe, głównie edukacyjno – warsztatowe walory pszczelarskiego święta.

Na tegoroczną formułę złożą się różnorodne strefy przedsięwzięcia:

  1. STREFA WYSTAWIENNICZA zorganizowana na Okręglicy przeznaczona będzie dla wystawców: producentów sprzętu pszczelarskiego, wytwórców produktów pochodzenia pszczelego, hodowców matek pszczelich, roślin miododajnych, rękodzielników, twórców ludowych itd. oraz szerokiego grona klientów nie tylko z branży pszczelarskiej. Formuła otwartego kiermaszu corocznie gromadzi ponad 40 wystawców z Polski i zagranicy, tysiące gości oraz jest przeglądem najnowszych wyrobów, produktów, technologii i wiedzy na temat pszczelarstwa.
  2. STREFA KONFERENCYJNA jest ukłonem w kierunku błyskawicznie rozwijającej się wiedzy naukowej na temat życia pszczół i produktów pochodzenia pszczelego ze szczególnym uwzględnieniem ich właściwości leczniczych w służbie apiterapii. W gronie tegorocznych autorytetów świata nauki, którzy wystąpią z wykładami znajdą się:… .
  3. STREFA WARSZTATÓW zakłada szereg interaktywnych wydarzeń, które nawiązywały będą do tradycji pszczelarskich w regionie, twórczości artystycznej oraz praktycznej wiedzy na temat pszczelarstwa. Wykonanie tradycyjnych barci przypomni o dziedzictwie prastarej Puszczy Iłżeckiej, w ostępach której do poł. XIX w. kwitło bartnictwo cechowe. Pokazy rzeźbiarskie odsłonią inne, artystyczne oblicze wosku, a warsztaty pszczelarskie z udziałem m.in. specjalistów z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli  oraz doradców największych producentów sprzętu pszczelarskiego w kraju posłużą wzbogaceniu praktycznej wiedzy niezbędnej do obsługi pasieki.
  4. STREFA MIĘDZYNARODOWA, która przeniknie do wszystkich wyżej wymienionych, zakłada obecność (na ile pozwoli sytuacja pandemiczna) pszczelarzy z zaprzyjaźnionych środowisk z Ukrainy, Litwy oraz Niemiec. Będą wśród nich producenci sprzętu, produktów pochodzenia pszczelego oraz naukowcy, a wśród nich dr Thomas Gloger (Niemcy) z promocją przetłumaczonej na język polski, autorskiej publikacji na temat apiterapii.
  5. STREFA ARTYSTYCZNA to tradycyjnie dobra rozrywka. Gwiazdą tegorocznej sceny na Okręglicy będzie zespół MILANO, ale nie zabraknie lubianej Orkiestry Polowej Brygady Drużyn Strzeleckich oraz innych wykonawców skocznej muzyki.

XIV edycji Świętokrzyskiego Święta Pszczoły towarzyszył będzie także konkurs artystyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, by edukacją pszczelarską oraz świadomością roli jaką pszczoły odgrywają w ekosystemie, obejmować najmłodsze pokolenia obywateli.

Serdecznie zapraszamy do udziału i współpracy, by kolejna edycja pszczelarskiego święta nad Kamienną była najlepszą z dotychczasowych i otworzyła przed wydarzeniem nowe perspektywy.

Zapraszamy serdecznie organizatorzy XIV Świętokrzyskiego Święta Pszczoły:

Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemii Ostrowieckiej, Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg, DLF Invest, Bałtowski Kompleks Turystyczny.

O szczegółach będziemy systematycznie informować na stronach internetowych

Napisz komentarz