rss
twitter

XIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

1

XIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

Ostrożnie ale z rozmachem

Na tydzień przed zaplanowanym na 22-23 sierpnia XIII Świętokrzyskim Świętem Pszczoły informujemy, iż udział w imprezie zgłosiły i potwierdziły liczące się w branży pszczelarskiej firmy, które dotychczas wystawiały się na bałtowskiej Okręglicy.

Zapowiada się zatem, że mimo szczególnej sytuacji wywołanej epidemią, targi pszczelarskie odbędą się z  tradycyjnie wyczerpującym oczekiwania zainteresowanych rozmachem.  Towarzysząca imprezie konferencja naukowa została rozłożona na dwa dni. W sobotę odbędzie się, z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych, w Zajeździe „Przystocze” z udziałem prof. prof. J.Stojko i M.Gagosia i innych, poświęcona wykorzystaniu miodu i produktów pszczelich w medycynie i kosmetyce. W niedzielę na Okręglicy wykład poprowadzi prof. Anna Gajda z SGGW Warszawa w tematyce nosemoza i wirusowe zagrożenia dla rodzin pszczelich. Ze względu na wprowadzone obostrzenia dotyczące kwarantanny komplikuje kwestia telekonferencji z udziałem naukowców z Niemiec, Ukrainy i Litwy. Niezależnie od utrudnień, przygotowania do imprezy przebiegają zgodnie z planem, by zapewnić wydarzeniu dotychczasową, międzynarodową rangę największej imprezy pszczelarskiej w Polsce.

W celu zachowania maksymalnej ostrożności, opracowaliśmy w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Ostrowcu Św. procedury postępowania przeciwepidemicznego dotyczące zarówno otwartej przestrzeni Okręglicy jak i miejsca, gdzie odbędzie się sobotnia część konferencji naukowej.  Szczegóły regulaminu obowiązującego uczestników zamieścimy na stronie Stowarzyszenia oraz na tablicach informacyjnych na Okręglicy. Wszelkimi informacjami służyła będzie także obsługa imprezy. Mamy nadzieję, że zachowanie  odpowiednich środków ostrożności, zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom XIII Świętokrzyskiego Święta Pszczoły.

Zapraszamy 22-23 sierpnia do Bałtowa na Okręglicę!

 

Do rychłego spotkania

Organizatorzy

Komentarze (1)

[...] XIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły [...]

Napisz komentarz